Like moths to flames
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Phoenix Rose University and Highschool
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  PublicationsPublications  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Welcome

New York
Welcome! New York-ban jársz, egy olyan városban mely éjjel- nappal talpon van. Jelenleg 2013 szeptemberében vagyunk, és még iskolakezdés előtt állva érkeznek haza a diákok. Mindenki hazajön a nyaralásból, patrikra járnak, élvezik az utolsó napokat. Már nem sokáig. Gyere, légy részese ennek a világnak!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff
Theo


Neon


Linus


Chatbox
Legutóbbi témák
» pander 4ever
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Ápr. 12, 2020 9:02 am by Hyde Hyde

» Clark Atlanta University
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptySzomb. Feb. 22, 2014 11:18 am by Vendég

» Miami Life RPG - frissítés!
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyKedd Feb. 18, 2014 7:12 am by Vendég

» Trouble Life
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Feb. 09, 2014 1:30 pm by Vendég

» Westburry University
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Dec. 29, 2013 2:44 pm by Vendég

» Miami Life RPG
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Dec. 29, 2013 10:32 am by Vendég

» Kit && Theo ;; boy you're in trouble again
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptySzomb. Dec. 28, 2013 3:42 pm by Theodore Sorensen

» The White Silence
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyPént. Dec. 27, 2013 2:08 am by Vendég

» Mysterious Private School
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 12:21 pm by Polina Dubled

Statisztika
Megnyitottunk:
2013. október 6.
Regisztrált felhasználók: 51
Elfogadott felhasználók: 39
Fiúk: 23
Lányok: 28
Minors: 8
Burned: 14
Warriors: 4
Cravers: 6
Crossers: 4
Dots: 4

Társak

 

 Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Nils Slussen
sztár
sztár
Nils Slussen


Szülinap : 1991. Sep. 15.
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Oct. 09.
Age : 32

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptySzomb. Okt. 12, 2013 1:21 pm


my universe will never be the same
i'm glad you came, i'm glad you came


Szemhéjaim villámgyorsan pattannak fel, testem viszont nem mozdul az ágyban. Fáradt és nyúzott vagyok, ritkán fordult elő velem az ilyesmi, mostanság viszont egyre gyakrabban. New York nyomasztó légkörére fogom a dolgot, majd a telefonomért nyúlok, hogy megnézzem, mennyi az idő: nyolc óra sincs. Visszateszem a készüléket az éjjeliszekrényre és átfordulok a másik oldalamra. Próbálok visszaaludni, hátha jobban eltelik fölöttem a nap... vagy szimplán hamarabb érkezik el a forgatás időpontja.

Megvakarom a tarkómat és gyorsan lefőzök egy adag kávét. Igyekszem észben tartani apám tanácsát, miszerint a kávé ugyanolyan függőséget okoz, mint a cigaretta vagy a kábítószerek, de sajnos már késő. Rászoktam, a reggeleim pocsékul indulnak a fekete nedű nélkül. A tervem, miszerint alszok még vagy két órát, nem jött össze. Húsz perc után beleuntam a próbálkozásba és inkább kikászálódtam a takaró alól, hogy végre nekiinduljak egy újabb borzalmas New York-i napnak. New York-ban tényleg fárasztó és elkeserítő élni, főleg ha nem ismerik el az ember fiát.
Felhúzok egy farmert és egy pólót, majd a zokni és egy kényelmes sportcipő következik. Elhatározom, hogy lemegyek a boltba, elvégre délutánig úgysincs semmi teendőm. Emellett Timhez is be kell ugranom, egyrészt mert megígértem, másrészt mert ragaszkodik hozzá, hogy elkísérjen a forgatásra és felmérje a terepet. A menedzseremnek vagy valami hasonlónak képzeli magát. Sosem fogom ráébreszteni a tényre, hogy ha az ég a földdel összeér sem fogom alkalmazni ilyesfajta pozícióban.

Sietek. Már késésben vagyunk. Utálom, ha nem érek oda valahova időben, persze Stockholmban elnézték a késéseimet. Nem reklamálhattak, elvégre ismerték apámat, engem pedig úgyszintén. A Slussen família nem arról híres, hogy eltűri ha dirigálnak neki. Én sem szerettem, amit egyesek rossz szemmel néztek, személy szerint viszont mindig úgy gondoltam, hogy megvan az okom arra, hogy fenn hordjam az orromat és különlegesnek érezzem magam. Kár, hogy itt Amerikában ezt másképp gondolják és nem ismerik el kellőképp tehetségemet, elvégre akkor már valami nagyobb kaliberű filmstúdiónak dolgoznék, nem pedig ennek a... Jó, rendben, valahol el kell kezdeni. De azt hittem, én már évekkel ezelőtt elkezdtem és innentől csak felfelé visz az út.

Belököm az épület bejárati ajtaját, kezemben már megint papírpohárba öntött kávé van. A nagy sietség ellenére is szakítottam időt arra, hogy vegyek egy adaggal, mert lehetetlenségnek találom enélkül kibírni ezt a helyet. A város... megfulladok. Egy enyhe fintorral az ajkaimon lépkedek fel a lépcsőkön, majd keresem meg a megfelelő folyosót. Csoda, hogy nem tévedek el. Az pedig marha nagy szerencse, hogy Tim végül úgy döntött, a kocsiban vár meg. Mintha lenne egy csekély esély is arra, hogy korábban végzünk a vártnál...
- Heló, emberek! - biccentek vigyorogva az egyik helyiségben lebzselő csoportnak, akik nyilván innentől fogva kollégáim lesznek.
Előrángatom a táskámból a szövegkönyvet, a kávémat egy pillanatra leteszem az asztalra. Keresem azt a magas, vékony nőt, aki a filmet rendezi és akivel már volt szerencsém találkozni a casting során. Homlokráncolva fürkészem a tömeget, majd amint megtalálom, odalépek hozzá.
- Elnézést, lenne néhány észrevételem a forgatókönyvvel kapcsolatban - megvakarom államat, fellapozom a füzetet és hosszas magyarázkodásba kezdek arról, mit kellene - vagy lehetne - másképp csinálni, ami az én meglátásaim szerint ebben az állapotban nem kifejezetten jók.

Vissza az elejére Go down
Eva Clark

Eva Clark


Szülinap : 1993. Apr. 21.
Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Oct. 11.
Age : 31

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Okt. 13, 2013 1:34 pm

Here I am and I take my time,
Here I am and I'll wait in line always, always.


Vannak napok, amikor nem kelhetsz elég korán, nem lehetsz elég pontos, és nem lehetsz elég felkészült sem. Igen, talán egy cseppet problémáim vannak a tökéletessel, mint fogalommal, de én nem hiszek benne. Nehezemre esik elfogadni, hogy létezik olyan állapot, ami megváltozhatatlan, elmozdíthatatlan, álló pont a végtelenben, és aminél nincs tovább. Mindig van tovább. Ha nem lenne tovább, semmi értelme nem lenne a létezésünknek, semmi értelme nem lenne törekedni valamire. Mindig van tovább, és mindig van jobb. Ameddig erőm engedi én pedig kitartóan erre fogok törekedni – mindig csak előre, mindig csak jobban. Tudom, van aki elkeserítőnek tartja, hogy így az ember sosem lehet igazán elégedett magával, de ez nem így van. Elégedett vagyok, ha elérek valamit, amit kitűztem magam elé, de az csupán annak jele, hogy jöhet a következő célom, és a lécet még magasabbra tehet. Engem ez tart mozgásban, ez hajt előre, és a jelek szerint valamit azért csak jól csinálok. Elvégre a ma felvirradó nap az új munka első napja is. Találkozás a stábbal, a rendezővel, a színészekkel. A sorozat vagy két évet vett el az életemből. Maga a válogatások, a forgatás, a promo anyagok készítése, a sok utazás, a népszerűsítés…egy jó stábot könnyű megszeretni, és bár nem volt egyszerű az elválás, főleg a bizonytalanság nem, hogy lesz-e még folytatás, most mégis mérhetetlenül örülök az új lehetőségnek. Újdonság, változatosság…olyasmi ez, amire szükségem van, amitől feltöltődök.
Így nem esik nehezemre a kelés sem. Indokolatlanul korán persze, mert azért a lámpaláz okozta kellemetlen gyomorgörcs mindig része az ilyen napoknak, de az megnyugtat, hogy bőven van időm felkészülni lelkiekben, és testiekben a nagy napra. Egészséges reggeli, rövid testmozgás, a szövegkönyv bizonyos részeinek áttanulmányozása. Elvégre először az olvasópróbán van csak együtt igazán az egész társaság, ez már meg fogja adni az egész projektnek a hangulatát, és igen, tűkön ülök már, hogy megtudjam, milyen lesz annyi idő után valami máson dolgozni. Ráadásul valami olyasmin, ahol nem csak minden századik percben van szerepem, hanem ahol az én nevemet fogják nagy betűkkel a plakátokra nyomni, az én nevem lesz az első (vagy jó, talán a második…), ami feltűnik majd a főcím után, és…és ezt nem lehet szavakba önteni. Jó referencia egy nívós sorozat részese lenni, de azért mégis csak erre vár ebben a szakmában mindenki, nem? Egy főszerepre. Legyen az bár kisebb költségvetésű film, de a szerep az ugyanaz, és honnan máshonnan lehetne felfele kapaszkodni, mint alulról? Végre úgy érzem tényleg megindultam azon a bizonyos szamárlétrán…egyszer, talán észre sem veszem milyen hamar a nagy része már mögöttem lesz, és sokkal könnyebb lesz ugrálni a fokok között.
Természetesen indokolatlanul korán, vagy fél órával korábban érkezem meg a stúdióba, mint kellene, de minek után már háromszor is átöltöztem otthon, és azt sem tudtam eldönteni kibontva hagyjam-e a hajam, vagy nem, úgy gondoltam véget vetek saját szenvedéseimnek, és inkább korán érkezek. Inkább leszek túlbuzgó, mint ideggörcs. Talán az jobb benyomást is tesz…persze a korán érkezés azzal jár, hogy az elsők között esek be, úgyhogy még bőven van időm várni. Nos, addig is szerzek egy teát, megismerkedem pár színésszel, többek között a filmbeli anyámmal, aki hála az égnek semmiben nem hasonlít az igazi anyámra, apropó az anyám, természetesen sikerül besűrítenie egy telefonhívást a kezdésig, nem mintha sikerülne időben nekiveselkednünk.
Rühellem a pontatlanságot, ha eddig még nem jött volna rá senki…az pedig különösen túlzás, hogy az egyik legfontosabb emberre kelljen várni, még ha nem is olyan sok késés után kerül elő az illető, aki még csak nem is azzal kezdi, hogy nos…bemutatkozik. Én bezzeg végigrohantam már minden jelenlevőn, de valakinek látom fontosabb dolga van. Bizonyára valaki, aki toleránsabb nálam ezt képes lenne szó nélkül hagyni, de természetesen én a hónam alá kapva a saját szövegkönyvemet megindulok a rendező és a filmbéli partnerem irányába.
- Kezdhetnénk esetleg, ha már egyébként is késünk, vagy fontosabbak a rendezői törekvéseid…?
Vissza az elejére Go down
Nils Slussen
sztár
sztár
Nils Slussen


Szülinap : 1991. Sep. 15.
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Oct. 09.
Age : 32

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyPént. Okt. 18, 2013 8:56 am


my universe will never be the same
i'm glad you came, i'm glad you came


Csak szerintem van kevés szövegem a harmadik jelenetben? Tudom, hogy az angolom nem elég hiteles ahhoz, hogy azt állítsam, ez az anyanyelvem, viszont épp ezért érzem különlegesnek magamat és hogy ennek ellenére is megállom a helyemet a filmvásznon. Jó színész vagyok, belém verték a tökéletességet gyerekkoromban és ha más nem, hát Mr Rybek tudja, mi a tökély, a pontosság, a kiválóság. Stockholm egyik kiválóságát akarta megteremteni belőlem és azt hiszem, elérte a célját. Az már csak egy aprócska, bosszantó tényező, hogy a svéd filmeket nem népszerűsítik itt, New York-ban és nem ismerik el a tehetségemet, valamint azt, hogy milyen értékes is a jelenlétem a stúdió számára.
- Beszélhetnénk erről később, Mr Slussen? - egy égszínkék szempár ragad az enyéimbe és most veszem csak észre, milyen csinos is a rendezőasszonyság, akivel innentől kezdve együtt kell majd dolgoznom. Tanakodom, bele menjek-e ebbe az egyezségbe, miszerint későbbre tartogassam kritikámat és javaslataimat.
- Legyen - vonok vállat esetlenül ejtve ki ezt az ostoba angol szót, aztán svédül morogva orrom alatt fordulok meg, mikor valaki mellettem terem és duruzsolni kezd.
Azt talán nem bánnám, ha bókokkal halmozna el az idegesítően zümmögő hang, dehogy panaszkodva sápítozzon nekem, az már kicsit sok. Nyilvánvalóan panaszkodás dolog, amiért még mindig egy helyben totyogunk ahelyett, hogy dolgoznánk, sőt némi élt is vélek felfedezni hangszínében, ami még úgy sincs ínyemre. Szóval szereted sürgetni az embert, mi? Kár, hogy még életében nem hallotta a Slussen nevet.
- Nem késtem. Tudtommal még nem kezdtétek el, szóval nem maradtam le semmiről - bárgyú mosolyt ejtek meg, az agyvizem kezd felforrni, de szépen csillapítom magamat. Kinyitom az egyik oldalon a füzetet és gyorsan átfutom a szöveget - Láttalak a castingon. Nem gondoltam volna, hogy téged választanak - elhúzom a számat és bár emberileg egyáltalán nem ismerem, abban biztos vagyok, hogy voltak nála százszorta a szerepre termettebb emberek a válogatáson. De hát, nem én vagyok a rendező és nem én döntök a film sorsáról. Arról meg végképp nem, hogy kivel akarok együtt dolgozni.
Arrébb sétálok, közben a papíron valami jegyzetféle után kutatok, ami rávezet, ki is lehetett az imént megjelent lány, aki bár másfél fejjel minimum alacsonyabb nálam, mégis merészen emelgette a hangját. Félreértés ne essék, sosem emelnék kezet egy nőre, de azért az ember mégiscsak másféle hangnemet enged meg magának olyasvalakivel szemben, aki külsőre kissé... marconának hat. Magas vagyok. És remélem marcona is. Elég marcona ahhoz, hogy ez a törpetermetű hercegnő még csak meg se közelítsen, ha nem muszáj.
- Áhá... - ujjammal egy firkálmányra bökök és nehezen bár, de kiolvasom az Eva Clark nevet szőke rendezőnk kézírásából.
- Eva, Nils! Kezdhetünk? - felkapom a fejemet és a hang irányába menetelek, mikor hirtelen elém áll valaki és kérdés nélkül nyom púdert az arcomba. Hát persze, a sminkesnél még nem jártam. Ezek szerint meg kell várnom, hogy megfelelő adag vakolatot vigyen fel rám. Mintha egyébként szükség lenne rá!
- Eva, merre kell mennem? - szólok át a sminkes válla fölött. Ez a gyors váltás, ami a hozzáállásomat illeti, furcsa lehet. Én is meglepődök, mennyi gúnyt és élt száműzök a hangomból azért, hogy ne tűnjek ellenségesnek. A kérdés az, hajlandó lesz-e ugyanezt megtenni vagy megorrolt rám az utóbbi kis megjegyzésemért.

Körülnézek és rájövök, hogy izgulok. Zakatol a szívem, izzad a tenyerem. Az agyam folyamatosan azt az üzenetet pulzálja a fejembe, hogy ez egy amerikai film. Egy amerikai! Nem egy jelentéktelen, kis költségvetésű svéd filmecske, amiben majd nem emlékeznek az arcomra itt, New York-ban. Izgulok, szeretnék jól teljesíteni és megmutatni, hogy nem véletlenül vagyok itt.
Statiszták ezrei mozgósodnak körülöttem, várják a parancsot vagy netán már készülődnek a jelenethez. A sminkes bólint és én szabad utat kapok. Eva-hoz megyek, várom, hogy jól lekapjon a tíz körmömről, esetleg elfogadja a szóban nyújtott baráti jobbot. Na jó, a barátság erős túlzás lenne.

Vissza az elejére Go down
Eva Clark

Eva Clark


Szülinap : 1993. Apr. 21.
Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Oct. 11.
Age : 31

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Okt. 20, 2013 6:49 am

Here I am and I take my time,
Here I am and I'll wait in line always, always.


- És hogyan is kezdenénk el nélküled egy jelenetet, amiben benne vagy…? – alapvetően kimondottan költőinek szánom a kérdést, mert már szinte most biztos vagyok benne, hogy egy lehetséges válasz a végtelenségig felbosszantana. Nézőpont kérdése még minden. Ha azt vesszük, hogy még nem forognak a kamerák, akkor valóban nem késett el. Ha azt vesszük, hogy már tíz perce dolgozhatnánk, akkor viszont igenis elkésett. Még mindig a saját ruhájában van, és biztos vagyok benne, hogy nem járt a sminkesnél sem. Csupa olyan dolog, amin én már túl vagyok, vagyis sokkal jobb dolgom nincs, mint hogy szolidan kifejezzem azon igényemet, miszerint kicsit csipkedhetné magát ahelyett, hogy olyasmibe üti az orrát, amibe nem kéne. Tudom, tudom…még csak a forgatás első napja, és már most felüti a fejét az irányításmániám, és másokat is rettentően igyekszem bevonni ezen balszerencsés körbe. Nem arról van szó, hogy máris véleményt akarnék alkotni valakiről, akit nyilvánvalóan nem ismerek. De tegyük hozzá, hogy az első benyomás ugyancsak fontos, és nem vagyok elragadtatva. Sőt, szavaim éle ellenére halvány mosoly honolt az ajkaimon, csak hogy az most meglehetős gyorsasággal hervad le az arcomról.
A meglepetés legalább idejében belém fojtja a szót. Komolyan volt pofája ezt mondani…? Újabb szerencse, hogy inkább odébb pakolja magát, mielőtt még mondanék valamit, és csak egy meglehetősen értetlen, de közel sem boldog pillantást vetek a még mindig épp csak egy lépéssel álló rendezőnőre. Aki csak bátorítóan visszamosolyog, és az órájára mutatva jelzi, hogy mindjárt kezdhetünk, mehetek a helyemre. Még mindig igyekszem tartani magam azon gondolatomhoz, hogy nem ítélünk el semmit és senkit most már nem hogy az első, de a második szavára. Azért ez most egy egészen kicsikét jelent némi problémát…nem mintha nyílt sértés lett volna a megjegyzése. Elég nehéz lenne éppenséggel bóknak is venni. Marad a negatívum. Hát köszi. Igazán nagyon köszi. Egy gyors pillanatra ökölbe rándul a kezem, de aztán látványosan fordulok meg, és masírozok el a díszlet szélén rám várakozó öltöztetőre, hogy a nyakamba dobja a sálat, amit eddig a benti melegre hivatkozva feleslegesnek tartottam viselni a forgatás megkezdése előtt.
És akkor ha lehet most vegyek egy nagy levegőt, és igyekezzek úgy tenni, mintha mi sem történt volna. Az emberek mindig azt gondolják az ilyesmi egy színésznőnek játszi könnyeddséggel megy. Valóban, lehet, hogy egy haragos ránc nincs a homlokomon, hogy egy ideges rándulását nem látják a tekintetemnek, de azért nehogy egy pillanatra is azt higgye valaki, hogy mi nem emberek vagyunk. Márpedig ha az embert megsértik, az bizony fáj, és az bizony idegesítő, és az bizony…nos, ha nem is vért kíván, mert ez most nem egy maffia-produkció, akkor is előszeretettel bizonyítok olyan embereknek, akik azt hiszik piszok lehetek csak a körmük alatt.
Nos, hogy ez az illető most éppen Nils Slussen, az mit sem változtat a dolgokon. Persze azért is sértő a dolog, mert én vettem a fáradtságot, hogy utánajárjak kivel, és kikkel fogok dolgozni. Olyan színész nem teheti be a lábát a forgatás helyszínére, akinek nem tudnám a nevét, ne láttam volna legalább egy filmjét, és ne tudnám, min dolgozott korábban. Tartom magam annyira profinak, hogy ez alól Mr. Tapló sem kivétel, aki annak ellenére, hogy feltételezem vajmi kevesen ismerik ebben az országban, azért úgy galoppozik tova, mintha az egyetlen kakas lenne a szemétdombon. De jól kifogtam….pedig nem is volt rossz a filmben, amit láttam. Ami csak újfent egy felettébb bosszantó tényező.
A vezényszó elhangzására már mintha legalábbis ezer éve várnék, megigazítom még gyorsan azt a sálat, aztán átmászok a díszletet körülvevő széktengeren, hogy az irodát megformázó térbe lépjek. Egyedül, megjegyezném, legalábbis a mögöttem tüsténkedő statisztákat nem számítva, Nils meg éppen púderbe készül fulladni. A láthatóan nekem címzett kérdésre leginkább olyan arcot vághatok, mint aki citromba harapott. Nahát, mégis van nevem nekem is? És most akkor több tucatnyi film áll mögötte, vagy sem? Célzásértékűen megrángatom a blézeremet, jelezve, hogy szerintem legalábbis a pólójától el kellene köszönnie, és mire ez leesik neki, már be is támadja az öltöztető a bizonyára egész eddig az öltözőjében várakozó ruhákkal. És még hogy nem vagyunk késésben? Mindenesetre türelmet mímelve várok, amíg megérkezik, a padlóra látványosan odaragasztott kiindulópontra. Mintha egy kissé kaotikusan kezdődne az egész, és ez rányomja a bélyegét rám is - Tizedik jelenet, az iroda – mondom mintegy esetlegesen szükséges emlékeztetőül, mert most először egy pillanatra Nils egészen úgy fest, mintha sikerült volna a sürgetésemmel legalább egy kicsikét megzavarnom. Csekélyke öröm, de legalább az utóbbi megnyilvánulása egy fokkal tűrhetőbb volt, mint az első…- Oké? Kezdhetünk? – kérdezem aztán, mielőtt még a rendező sürgető „Felvétel!” kiáltása érne minket felkészületlenül.
Vissza az elejére Go down
Nils Slussen
sztár
sztár
Nils Slussen


Szülinap : 1991. Sep. 15.
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Oct. 09.
Age : 32

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptySzer. Okt. 23, 2013 1:35 pm


my universe will never be the same
i'm glad you came, i'm glad you came


Ruha... Igen, a ruha! Hogy felejthettem el? A gyomrom már lassan diónyi méretűre szűkül és nem segít a helyzeten, hogy Eva látszólag tudja a dolgát. Jobban tudja, mint én, pedig megesküdtem volna rá, hogy kettőnk közül én vagyok az, aki tehetségesebb, tapasztaltabb, de nem utolsó sorban kevésbé ideges. Halál nyugodtnak tűnik, míg engem megesz az ideg és ez kezd kihatni arra is, amit csinálok. Vagy inkább, amit nem csinálok, mert még mindig nem vagyok a helyemen és még mindig saját pólómban toporgok. Aztán megjelenik egy magas pasas és megrángatja a mellkasomra feszülő textil szegélyét, ezzel arra célozva, hogy tüstént kapjam le azt. Sóhajtok, hátra sétálok a ruhák közé, majd nyomomban a fickóval, hagyom, hogy kiválassza azt, amelyikre szükségem lesz. Egy csíkos ing végzi kezeim közt, meg egy vászon nadrág, ami a legkevésbé sincs ínyemre, ugyanakkor teszem, amit mond, elvégre most ez a dolgom. Otthon valószínűleg nem hagynám, hogy bármi felől is mások döntsenek.
Megnézem magam a tükörben, bár tudom, hogy sietnem kéne. Az ing gallérját igazgatom, a lyukba bújtatom a felső gombot, majd kiengedem. Sehogy sem elég jó, végül hagyom a francba ezt az apróságot, amin úgyis igazítani fognak, ha szükséges és inkább visszamegyek Evahoz. Homlokráncolva pillantok a szövegkönyvbe még utoljára. Erőt merítek, azt hiszem.
- Kösz - tekintetem találkozik az övével, és még engem is meglep, mennyi komolyságot csempésztem ebbe az ártatlan szóba. Nem szoktam hálálkodni soha senkinek.
Tizedik jelenet. Iroda. Josh az irodájában ül, átnézi a heti jelentéseket. Sóhajtok, majd helyet foglalok a szépen berendezett, hamuszürke íróasztal mögött. Tenyerem végigszalad rajta, arcom mosolyba rándul és próbálom elképzelni, hogy valóban valami hatalmas vállalat vezetője vagyok, aki igencsak elfoglalt és nem túlzottan ér rá kollégái nyafogását hallgatni, akik félpercenként zavarják őt. A füzetemet közben már rég az egyik székre hajítottam, tekintetem Evara téved, aki szintén odaállt arra a helyre, ahonnan indulnia ki. A forgatókönyv szerint az általa megformált karakter felindultan, sőt dühösen robog be Josh irodájába.
Igazából próbáltam aprólékosabban is átnézni a történetet, hogy pontos fogalmam legyen róla, mit is csinálok tulajdonképp. Ez egy fontos film. Ugyan nem egy James Cameron kaliberű sikerfilmnek indul, sőt minden bizonnyal nem is lesz az, de nekem fontos. Fontos, mert itt vagyok Amerikában... New Yorkban, tehát szinte az ölembe pottyant a lehetőség, hogy bebizonyítsam, megvan a tehetségem Stockholmon kívül is. Én elhiszem magamról, már csak a többieknek kéne végre szemmel látható bizonyítékkal szolgálnom. Azt hiszik, nem láttam, hogy a kamerás srác is húzta a száját, mikor meglátott?! Sasszemem van.
- Az Isten szerelmére, kezdhetünk, Nils? - nagyokat pislogva zökkenek vissza a most-ba és gyorsan bekapcsolom az íróasztalra állított számítógépet, elvégre ügyelni kell a részletekre. Emellett felhajtom ingujjaimat - ez eddig hogy nem jutott eszembe?! -, végül bólintok, miszerint kész vagyok. Nem nézek Evara, hátha gunyoros mosolyt látok átvillanni arcán, mert az csak még inkább felbosszantana - És... felvétel! - ettől a pillanattól fogva kezd el valósággal zakatolni a szívem, mint még soha eddigi életemben. A vérnyomásom az egekben és ez nem a kávé miatt van.
- Igen, James, most néztem át a jelentéseket, de azt hiszem, szükségem lesz még egy napra, hogy tüzetesebben is átolvashassam őket - fülemhez szorítom a telefont, a papírköteg felső lapját alulra teszem és nézek a következőt, mintha csak tényleg érdekelne, mi van rajta - Persze. Ahogy megbeszéltük... - és ha minden igaz ekkor kell berontania Evanak, bár nagyon vigyázok, nehogy korábban pillantsak fel "munkálataimból" és nehogy korábban lepődjek meg, vagy váljak dühössé és egyben izgatottá.
Vissza az elejére Go down
Eva Clark

Eva Clark


Szülinap : 1993. Apr. 21.
Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Oct. 11.
Age : 31

Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek EmptyVas. Okt. 27, 2013 1:15 pm

Here I am and I take my time,
Here I am and I'll wait in line always, always.


Valahogy olyan döcögősen indul az egész. Rossz érzésem lesz tőle. Azt hittem, hogy az embernek könnyebb dolga van, ha főszerepet játszik. Nem mintha kisebb lenne a felelősség, vagy kevesebb a megtanulandó szöveg, és nem lenne nehezebb a munka, de úgy képzeltem, hogy ilyenkor többen igazodnak hozzám, mint fordítva. Talán így is van. Épp csak az ember partnere képezhet kivételt, és a jelek szerint egyesek élnek is ennek a jogával. Hónapokat töltöttem a sorozat forgatásán, és emlékszem, hogy mániákusan igyekeztem mindenkinek megfelelni, megtalálni a közös hangot mindenkivel, és bár a legtöbb epizódban szerepeltem, akárhogy is nézzük, de a történetben erőteljesen mellékszereplő kategóriás karaktert alakítottam. Ami bizony azzal jár, hogy kevesebbet ragyog rám a reflektorfény, mint másokra, de legalább ugyanolyan tökéletesen kell játszanom a szerepemet, ha nem akarom mások munkáját is hazavágni. Gondoltam ezúttal nem ez a feladat hárul rám…és bár valóban egészen más, hogy most saját székem van a nevemmel, és nem osztozkodok majd senkivel az öltözőmön, ha majd külső helyszínekre megyünk, de úgy látszik semmivel sem érzem magam jobban nyeregben. Valahogy még nem. Mert nem sikerül időben és zökkenőmentesen kezdeni, és bár remélem, hogy jól csinálom, nem látják mennyire izgatott vagyok, mert ennyi év után ez a legkevesebb, amit megtanul az ember elrejteni…de azért még ideges vagyok. Nagyon. Azt akarom, hogy ez jól sikerüljön. Bármennyire is szeretném azonban, ez nem csak rajtam múlik.
Nem segít a most már türelmetlenül felcsendülő hang sem, és Nils is olyan…bizonytalanul foglalja el a helyét. Talán túlérzékeny vagyok a külső behatásokra, még mindig? Állítom, hogy ez anyám hibája. Mindenesetre még utoljára lesimítom a szoknyámat, felszegem az államat, gondolatban átfutom a jelenetet, ami előttünk áll. A karakterem Melissa finoman szólva is zaklatott idegállapotban kéri számon Josht. Fiatal, húszas évei elején, friss hús a cégnél. Szerelmes, ráadásul tagadja. Heteket töltöttem a forgatókönyv felett ülve. Melissán gondolkodva. Fiatal, ambíciózus, majdnemhogy azt mondanám karrierista, okos, szorgalmas, épp csak az érzelmeivel áll hadilábon. Ha őszinte akarok lenni egy kicsit talán még hasonlítunk is.
Hajlamos kiabálni, ha ideges gyakran csípőre teszi a kezét, ha zavarban van, tördeli az ujjait. És még sorolhatnám, hány oldalnyi jegyzetet készítettem magamnak a szerepről. Az ilyesmi segít, engem megnyugtat, úgy érzem felkészült vagyok, ismerem a szereplőt kívülről, belülről. Azt azonban nehéz bekalkulálni hogyan változik a fejedben mindez, ha reagálnod kell a többi színészre is. Egy percig úgy érzem, hogy kocsonya van a gyomrom helyén, és valahogy sántít az egész helyzet. Menthetetlenül felzendül azonban a „Felvétel!” parancsszó, és bizony nekem indulnom kell.
A dühös arckifejezést meglepően könnyű felvenni, és nem esik nehezemre rohanó fúriává változni sem. Megindulok a helyszínként szolgáló irodába, és annak eddig nyitott ajtaját meglehetősen hangosan vágom be magam mögött. Kamera vált.
- Mi az isten ütött beléd? Beszélni Peternek a tegnapiról? Ennyi erővel az egész tetves iroda is tudhatná! Szórólapokat tűzhetnél ki a falra, vagy piros betűkkel a homlokomra is írhatnád! – a vaskos mappa eddig gyakorlatilag csak dísz volt a kezemben, most azonban gondos pontossággal csapom le az asztal mögött ücsörgő orra elé, garantáltan a „munkájába” rondítva.

Igen, ez a legmókásabb egy-egy forgatásban. Inkább a praktikusság dönti el, milyen sorrendben forognak a jelenetek, és bár általában ez nem zavar, megszoktam…most valahogy egy pillanatra hiányzanak az előzmények. Hiányzik a csapat, amit jól ismertem, hiányzik, hogy nem vagyok teljesen létfontosságú. Igen, egy pillanatig úgy érzem falsul hangzok, de legalább az idegesség most nagyon is illik a jelenetbe. Ó, anyám, ez tényleg nem lesz egyszerű.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek   Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek Empty

Vissza az elejére Go down
 
Eva & Nils :: filmstúdió, egyebek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nils Slussen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Like moths to flames :: New York :: Belváros-
Ugrás: